خبرنگاران انفجار در شمال سوریه یک کشته به جا گذاشت

به گزارش وبگاه مجوز بازی، تهران- خبرنگاران- انفجار بمب در استان حلب واقع در شمال سوریه، یک کشته و 20 زخمی به جا گذاشت.

خبرنگاران انفجار در شمال سوریه یک کشته به جا گذاشت

به گزارش یکشنبه شب خبرگزاری سوریه، انفجار در یکی از بازارهای شهر الباب در حومه شمال شرق حلب، محل استقرار گروه های تروریستی مورد حمایت نظامیان اشغالگر ترکیه رخ داد و به کشته شدن یک غیر نظامی و زخمی شدن 20 تن دیگر انجامید.

منابع محلی گفتند که بمب قبل از افطار در یکی از خیابان های مرکز شهر الباب منفجر شد.

مناطق محل استقرار گروه های تروریستی مورد حمایت ترکیه، به دلیل درگیری و جنگ میان این گروه ها برای نفوذ و کنترل بر سرنوشت شهروندان، شاهد هرج و مرج و نا امنی است.

ترکیه در 25 مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کُرد سوری از مناطق مرزی الرقه و الحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به چشمه صلح را در شمال سوریه شروع کرد.

یکی از اهداف ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد منطقه امن در شمال سوریه، حد فاصل شهرهای رأس العین و تل ابیض به طول 120 کیلومتر و عمق 30 کیلومتری از مرزهای ترکیه است.

حملات یک هفته ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان ترکیه و آمریکا به طور موقت متوقف شد.

روسیه و ترکیه نیز در جریان مذاکرات ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه و رجب طیب اردوغان همتای ترکیه ای وی، در سوچی روسیه در تاریخ 30 مهر به توافق 10 ماده ای درباره سوریه دست یافتند که مهمترین بخش آن تفاهم بر سر خروج تمام واحدهای متعلق به شبه نظامیان کرد از عمق 30 کیلومتری مرز ترکیه از جمله منبج و مناطق حومه آن است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران انفجار در شمال سوریه یک کشته به جا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انفجار در شمال سوریه یک کشته به جا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید