رعایت موارد بهداشتی تا چه حد امکان ابتلا به کرونا را کاهش می دهد؟

به گزارش وبگاه مجوز بازی، به گفته متخصصان حوزه بهداشت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی تاثیر بسیار زیادی در کاهش ابتلا به کرونا دارد.

رعایت موارد بهداشتی تا چه حد امکان ابتلا به کرونا را کاهش می دهد؟

به گزارش وبگاه مجوز بازی به نقل از وبگاه مجوز بازی، در موج دوم همه گیری ویروس کرونا با افزایش چشم گیر آمار مرگ و میر روبرو شدیم که دلیل اصلی آن عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم است. در صورتی که با رعایت جدی تر پروتکل های بهداشتی و رعایت بعضی اصول بهداشتی می توان از انتقال این ویروس جلوگیری نموده و زنجیره انتقال آن را قطع کرد..

  • استفاده از ماسک

طبق دستور ستاد مبارزه با کرونا استفاده از ماسک در تجمعات و مکان های عمومی از 15 تیر الزامی شد که در صورت نداشتن ماسک خدماتی به افراد ارائه نخواهد شد، اما این حجم از سخت گیری برای استفاده از ماسک در تجمعات و مکان های عمومی و سر پوشیده صرفا به این دلیل است که طبق گفته وزیر بهداشت ماسک یکی از اصلی ترین فاکتورهای پیش گیری از کرونا است که استفاده از آن تا بیش از 87 درصد از ابتلا به کووید 19 را کاهش می دهد.

حتما لازم نیست تا افراد از ماسک های فیلتر دار استفاده نمایند حتی استفاده از ماسک های خانگی هم در روزهای کرونایی موثر خواهد بود. همچنین این ماسک هزینه کم تری را برای افراد دارد و قابل شستشو نیز هست.

12 راه برای در امان ماندن از ابتلا به کرونا

  • رعایت فاصله گذاری اجتماعی

دومین عاملی که به شدت از ابتلا به کرونا یاری می نماید رعایت فاصله اجتماعی و عدم شرکت در اجتماعات و مکان های شلوغ است.

با رعایت فاصله گذاری اجتماعی تا 82 درصد می توان خود را از ابتلا به کرونا ایمن کرد. هرچند رعایت این امر مستلزم این است که افراد تا حد امکان از خانه خارج نشوند، اما درصورتی مجبور به تردد در خیابان شدند باید تا جایی که امکان دارد به رعایت فاصله گذاری اجتماعی (رعایت فاصله 2 متری از دیگران) بپردازند و از ماسک استفاده نمایند.

  • شستن مکرر دست ها

تا قبل از همه گیری ویروس کرونا تعداد زیادی از افراد عادت به لمس چشم ها، دهان و بینی خود داشتند، اما امروزه یکی از عواملی که باعث می گردد تا این ویروس وارد بدن گردد لمس چشم ها دهان و بینی است.

شستن صحیح و اصولی دست ها با آب و صابون به مدت 20 الی 30 ثانیه سبب می گردد تا 80 درصد احتمال ابتلا به کرونا کاهش یابد. باید توجه داشت که پس از خیس کردن دست ها قسمت های بین انگستان، زیر ناخن ها و پشت دست را با دقت شست و بعد از خشک کردن دست ها برای بستن شیر آب هم از یک دستمال استفاده کرد.

  • استفاده از شیلد

یکی از وسیله هایی که استفاده از آن در زمان شیوع گسترده ویروس کرونا در بین افراد رواج پیدا کرد شیلدهای محافظ بود. استفاده از آن ها تا 78 درصد ابتلا به کرونا را کاهش می دهد. استفاده از شیلد تنها کافی نیست و بهتر است که در کنار استفاده از این محافظ از ماسک هم استفاده گردد.

یکی از راه هایی انتقال ویروس کرونا به وسیله چشم ها است و شیلد محافظ خوبی برای چشم ها به شمار می رود. همچنین این وسیله باعث می گردد تا افراد کمتر به صورت شان دست بزنند. البته باید توجه داشت که سطح شیلدها هر بار بعد از مصرف باید شسته گردد.

  • مدت زمان از بین رفتن کرونا با هر یک از شوینده ها

گسترش ویروس کرونا باعث شده است تا افراد بعد از هربار خرید مایحتاج زندگی شان به سرعت وسایل خریداری شده را ضدعفونی نمایند، اما بعضی در این بین استفاده از الکل یا وایتکس را برای ضدعفونی کردن سطوح استفاده می نمایند.

بهترین روش از بین بردن ویروس کرونا استفاده از آب و صابون است که 20 ثانیه فقط برای نابودی ویروس کرونا زمان می خواهد، اما در بین دیگر مواد شوینده مثل الکل یا وایتکس هرکدام اثر بخشی خاص خودشان را برای از بین بردن ویروس دارند. برای مثال استفاده از وایتکس 40 ثانیه طول می کشد تا ویروس کرونا از بین رود. همچنین الکل پس از 8 دقیقه سطوح را از ویروس کرونا پاکسازی می نماید.

منبع: همشهری آنلاین

به "رعایت موارد بهداشتی تا چه حد امکان ابتلا به کرونا را کاهش می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت موارد بهداشتی تا چه حد امکان ابتلا به کرونا را کاهش می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید