زودتر واکسیناسیون تان را کامل کنید، بستری 10 سمنانی دیگر

به گزارش وبگاه مجوز بازی، خبرنگاران/سمنان دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به آخرین شرایط بستری ها در این استان گفت: در شبانه روز گذشته 10 بیمار تازه مثبت با تشخیص قطعی ابتلا به کووید19 در منطقه ها تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بستری شدند.

زودتر واکسیناسیون تان را کامل کنید، بستری 10 سمنانی دیگر

دکتر کامران قدس در گفت وگو با وبگاه مجوز بازی با اشاره به آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس اظهار کرد: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تا به امروز 49 هزار و 848 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.

وی تصریح نمود: در 24 ساعت گذشته و از 24لغایت 25 آذر ماه بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هفت بیمار مثبت تازه مبتلا به کووید-19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تا به امروز به 10 هزار و 758 نفر رسیده است .

دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا استان سمنان اضافه نمود: علاوه بر این در این مدت 39هزار و 90 بیمار نیز در منطقه ها تحت پوشش این دانشگاه به صورت سرپایی شناسایی شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به 9 هزار و 640 نفر رسید.

دکتر قدس با بیان اینکه در 22 ماه گذشته، اقدامات بسیار خوبی در راستای مقابله و مدیریت بیماری کرونا در مجموعه های مختلف دانشگاه اجرا شده است اظهار امیدواری کرد با همکاری آحاد مختلف جامعه در آینده ای نزدیک، شاهد کنترل و در نهایت از بین رفتن این بیماری در کشور و استان باشیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بر رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و خودداری از حضور در تجمعات تاکید و با اشاره به شرایط کنونی جامعه و لزوم توجه به تکمیل واکسیناسیون، اضافه نمود: برای مدیریت و مقابله با کووید19، باید به امر واکسیناسیون توجه خاصی گردد و لذا از شهروندان هم استانی می خواهم تا با مراجعه به مراکز واکسیناسیون برنامه واکسیناسیون خود را کامل نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "زودتر واکسیناسیون تان را کامل کنید، بستری 10 سمنانی دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زودتر واکسیناسیون تان را کامل کنید، بستری 10 سمنانی دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید