مارشال دوستم: سیاست واگذاری شهرستان ها به طالبان اشتباه جبران ناپذیر است

به گزارش وبگاه مجوز بازی، مارشال عبدالرشید دوستم رئیس جنبش ملی اسلامی افغانستان با تاکید بر لزوم اتحاد در این کشور گفت که سیاست واگذاری شهرستان ها به طالبان یک اشتباه جبران ناپذیر است.

مارشال دوستم: سیاست واگذاری شهرستان ها به طالبان اشتباه جبران ناپذیر است

به گزارش دفتر منطقه ای وبگاه مجوز بازی، مارشال عبدالرشید دوستم رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان با اشاره به تشدید حملات طالبان گفت: اکنون وقت یکی شدن، همدست شدن و ایستادن در برابر دشمن مشترک است.

وی درباره راهبرد عقب نشینی تاکتیکی نیروهای امنیتی و واگذاری شهرستان ها به طالبان نیز اظهارداشت: راهبرد تسلیم شهرستان ها به طالبان تحت هر عنوانی که باشد اشتباهی جبران ناپذیر است.

رئیس حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان شرح داد: اگر به این فکر هستید که با تسلیم شهرستان ها می توانید از مراکز ولایت ها دفاع کنید، بازهم در اشتباه هستید.

مارشال افغانستان خطاب به نیروهای امنیتی اضافه کرد: اگر این راهبرد دولت است و در اختیار شما قرار گرفته، پس چرا بدون تلفات شهرستان ها را تسلیم نمی کنید؟ چرا صدها وسیله نقلیه نظامی نیز تسلیم شده؟ چرا روزانه ده ها جوان کشته می شوند؟

دوستم در ادامه نیز از بزرگان افغانستان خواست تا پیش از آنکه دیر شود در کنار نیروهای امنیتی بایستند و خاک و جغرافیای این کشور را حفظ کنند.

وی تاکید کرد: هر راهبرد و قراردادی که خاک افغانستان در آن معامله شده باشد را نباید بپذیریم، با هم می توانیم، تاریخ ما شاهد است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مارشال دوستم: سیاست واگذاری شهرستان ها به طالبان اشتباه جبران ناپذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارشال دوستم: سیاست واگذاری شهرستان ها به طالبان اشتباه جبران ناپذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید