نقطه قوت مشترک استقلال و پرسپولیس، دوئل غیرمستقیم دربی اولی ها

به گزارش وبگاه مجوز بازی، با پشت سر گذاشته شدن دیدارهای هفته دهم (به جز یک بازی بین پرسپولیس و گل گهر)، به حساس ترین دیدار نیم فصل نخست می رسیم که به جامانده از هفته هشتم است و در آن استقلال و پرسپولیس باید به مصاف هم بروند. دیداری موسوم به شهرآورد یا دربی بزرگ پایتخت.

نقطه قوت مشترک استقلال و پرسپولیس، دوئل غیرمستقیم دربی اولی ها

این دیدار در حالی دوشنبه هفته آینده برگزار می شود که آبی پوشان با 9 بازی و 18 امتیاز در صدر و سرخ پوشان با 7 بازی و 11 امتیاز در رده دهم جدول قرار دارند. هرچند تاریخ ثابت کرده جایگاه جدولی دو تیم هیچ تاثیری در شرایط دربی نداشته و نخواهد داشت و این بازی همیشه شرایطی متفاوت و خاص دارد، اما آنها با اختلافی 7 امتیازی در این بازی به مصاف هم می فرایند.

یکی از وجوه مشترک دو تیم برای این بازی، استحکام در خط دفاعی و یا بهتر است بگوییم در اوج بودن دروازه بان های دو تیم است که باعث شده آنها دارای بهترین خطوط دفاعی مسابقات باشند.

پرسپولیس با تنها 2 گل خورده در 7 بازی بهترین خط دفاعی و استقلال با 2 بازی بیشتر و 2 گل خورده بیشتر، دومین خط دفاعی برتر مسابقات را دارند. این در حالی است که عملکرد دروازه بان های دو تیم بسیار به هم نزدیک است.

حامد لک در حالی به دربی رسید که در 7 بازی 5 بار کلین شیت کرده، 2 گل دریافت داشته و هرگز بیشتر از یک بار در هر بازی دروازه اش باز نشده است. رشید مظاهری هم 7 بار برای آبی پوشان به میدان رفته، 5 بار کلین شیت کرده و 2 بار هم دروازه اش باز شده است. مظاهری هم در هیچ بازی بیشتر از یک بار دروازه اش باز نشده است. تنها تفاوت این آمار در این است که مظاهری یکی از این 2 گل را از روی نقطه پنالتی دریافت کرده که این قدری وی را در این آمار از همتای پرسپولیسی اش پیش می اندازد.

دیدار پیش روی دو تیم استقلال و پرسپولیس را در واقع می توان یک رقابت غیرمستقیم بین دو سنگربان آماده آنها دانست که هر دو نفر هم اولین سال حضورشان در تیم خود را تجربه کرده و از انگیزه های سرشاری برخوردار هستند.

مظاهری و لک از جمله دربی اولی های این بازی هستند و هر دو برای اولین بار فضای متفاوت این بازی را تجربه می کنند که البته این دربی نیز به دلیل شرایط کرونایی بدون تماشاگر و در شرایطی متفاوت با دربی های گذشته برگزار می شود.

دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس به جا مانده از هفته هشتم رقابت های لیگ برتر از ساعت 16:35 روز دوشنبه 22 دی در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نقطه قوت مشترک استقلال و پرسپولیس، دوئل غیرمستقیم دربی اولی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقطه قوت مشترک استقلال و پرسپولیس، دوئل غیرمستقیم دربی اولی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید