نوشیدن قهوه به سلامت و تقویت عضلات کمک می کند

به گزارش وبگاه مجوز بازی، مطالعات تازه محققان ژاپنی نشان می دهد نوشیدن یک فنجان قهوه در صبح در حفظ سلامت و تقویت عضلات نقش دارد.

نوشیدن قهوه به سلامت و تقویت عضلات کمک می کند

به گزارش وبگاه مجوز بازی، به از دست رفتن و زوال توده ماهیچه های اسکلتی بدن به دلیل پیری سارکوپنیا گفته می شود.

به مرور زمان و با افزایش سن، حجم و قدرت عضلات کاهش می یابد. استحکام عضلات یکی از مهمترین نشانه های بدن سالم است. با تضعیف عضلات، اندام های داخلی بدن و به ویژه استخوان ها آسیب پذیر می شوند.

معمولا توده عضلانی پس از 50 سالگی، حدود 1.5 درصد در سال کاهش می یابد، این میزان پس از 60 سالگی به 3 درصد در سال می رسد.

از دست دادن توده عضلات علاوه بر کاهش توانایی و قدرت انجام فعالیت های روزانه، احتمال شکستگی استخوان ها را هم پس از زمین خوردن افزایش می دهد.

محققان به سالمندان توصیه می کنند که برای جلوگیری از کاهش حجم و قدرت عضلات، پروتئین های گیاهی و حیوانی مصرف کنند.

مطالعات تازه نشان می دهد نوشیدن قهوه صبحگاهی هم نقش موثری در تقویت عضلات دارد. بر اساس این مطالعات ژاپنی، مصرف قهوه مانع از سارکوپنی می شود. در این مطالعه 6 هزار و 369 شرکت کننده 45 تا 74 سال از نظر میزان دفعات نوشیدن قهوه در روز، توده عضلانی اسکلتی و قدرت عضلات در گرفتن اشیا بررسی شدند. نتایج نشان داد مصرف قهوه به صورت متعادل، میزان توده عضلانی اسکلتی را افزایش می دهد، همین امر در افزایش تحرک نقش دارد.

محققان احتمال دادند مصرف قهوه و تقویت عضلات به دلیل کاهش التهاب باشد، ولی مطالعات حیوانی اجرا شده این مورد را تایید نکرد؛ بنابراین هنوز دلیل اصلی این ارتباط معین نیست. در ادامه آمده مصرف افراطی قهوه به هیچ وجه تایید نمی شود و مصرف یک فنجان برای تقویت عضلات کافی است.

استحکام عضلات یکی از مهمترین عوامل طول عمر محسوب می شود. استفاده از دارو برای افزایش حجم عضلات روش نادرستی است و اثرات سوء دارد؛ در مقابل ورزش های کششی و استقامتی و استفاده از موادغذایی طبیعی برای استحکام عضلات توصیه شده است.

لوبیا، ماست، روغن زیتون، گوشت آهو، پنیر، سیب، گوشت گاو و گوساله، عدس، اسفناج، برنج قهوه ای، صدف، بادام، سیب زمینی، مرغ، موز، تخم مرغ، بلغور جوی دوسر، ماهی، گوشت بوقلمون، شیر، انواع توت، دانه کتان، آجیل، کلم بروکلی، گوجه فرنگی، پرتقال، هویج، آب، گردو و چای سبز برخی از مواد غذایی موثر در تقویت عضلات به تعداد می فرایند.

مطالعات محققان دانشگاه ایندیانای آمریکا نشان می دهد که مکمل روغن دریایی هم در بهبود آسیب دیدگی عضلات هم در سالمندان و هم در ورزشکاران موثر است.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین

به "نوشیدن قهوه به سلامت و تقویت عضلات کمک می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوشیدن قهوه به سلامت و تقویت عضلات کمک می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید