فراوری برق در نیروگاه های مقیاس کوچک افزایش یافت، رشد 15 درصدی فراوری برق نسبت به سال 99

به گزارش وبگاه مجوز بازی، مجری نیروگاه های فراوری پراکنده توانیر گفت: بار فراوری نیروگاه های مولد مقیاس کوچک حرارتی به بیش از یک هزار و 100 مگاوات رسید.

فراوری برق در نیروگاه های مقیاس کوچک افزایش یافت، رشد 15 درصدی فراوری برق نسبت به سال 99

احسان ذبیح زاده مجری نیروگاه های فراوری پراکنده توانیر در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه مالی وبگاه مجوز بازی، با بیان اینکه در سال گذشته فراوری نیروگاه های مقیاس کوچک، بیش از 2 درصد برق کشور را تأمین و یاری خوبی به گذر از پیک تابستان و شرایط سخت زمستان در سال 99 داشت، گفت: از ابتدای سال جاری این نیروگاه ها بیش از یک هزار و 700 گیگاوات ساعت انرژی فراوری نموده اند که رشد 9.5 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

او ادامه داد: با ادامه فرایند توسعه و احداث این نیروگاه ها، پیش بینی می گردد که نسبت فراوری به ظرفیت فعال این نیروگاه ها 65 درصد افزایش یابد.

مجری نیروگاه های فراوری پراکنده توانیر اضافه نمود: تابستان سال جاری فراوری برق به یک هزار و 100 مگاوات رسید که خوشبختانه نسبت به سال گذشته 15 درصد رشد داشته ایم.

ذبیح زاده اضافه نمود: این نیروگاه ها با راندمان بالاتر از میانگین راندمان نیروگاه های حرارتی و نزدیک بودن به محل مصرف علاوه بر تامین برق، مزایایی از جمله کاهش تلفات و بهبود کیفیت توان را دارند.

او در سرانجام توضیح داد: با توجه به ظرفیت های تازه در دست احداث، سال جاری پیش بینی شده که سهم انرژی فراوریی نیروگاه های مولد مقیاس کوچک به 2.5 درصد از مجموع فراوری نیروگاهی کشور برسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فراوری برق در نیروگاه های مقیاس کوچک افزایش یافت، رشد 15 درصدی فراوری برق نسبت به سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری برق در نیروگاه های مقیاس کوچک افزایش یافت، رشد 15 درصدی فراوری برق نسبت به سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید