سعادت، اخلاق زیستی، روان درمانی اگزیستانسیال، معنویت و... در سروش مولانا

به گزارش وبگاه مجوز بازی به نقل از روابط عمومی موسسه سروش مولانا، این موسسه همزمان با شیوع ویروس کرونا، جلسات برخط (آنلاین) در حوزه های معنای سعادت، اخلاق زیستی، روان درمانی اگزیستانسیال، معنویت و اخلاق مراقبت برگزار می نماید. موضوع این دوره ها، زمان برگزاری و مدرس آنها به توضیح زیر است:

سعادت، اخلاق زیستی، روان درمانی اگزیستانسیال، معنویت و... در سروش مولانا

معنای سعادت در جهانی پر از رنج

در این دوره به این موضوع پرداخته می شود که ما نه می توانیم رنج و مرگ را از خود دور کنیم، و نه می توانیم چشم بر سعادتمندی بپوشیم. پس ضروری است به بازاندیشی در معنای سعادت در جهانی پر از رنج بپردازیم. سرفصل های این دوره عبارتند از: دشواری ها زنده بودن و مسئولیت زندگی کردن، رنج، مرگ، ملال و ناشادکامی، سه عنصر سعادت؛ بینش، کنش، آفرینش

مدرس: دکتر میلاد نوری

زمان: شنبه ها ساعت 17:00 الی 18:30

آغاز دوره: شنبه 11 مردادماه 1399

اخلاق زیستی

اخلاق زیستی به مجموعه تأملات اخلاقی دانشمندان، فیلسوفان، متألهان، حقوقدانان و جامعه شناسانی اطلاق می شود که کوشیده اند موقعیت جدید آدمی را از پسِ این تحولات بفهمند و امکانات و مخاطرات ناشی از آن را از منظر اخلاقی ارزیابی نمایند. درس گفتار اخلاق زیستی با هدف انتقال نتایج این تأملات و تلاش ها به اذهان عمومی برگزار می شود. سرفصل های این دوره عبارت اند از: اخلاق زیستی چیست؟ نظریه های اخلاق، چشم اندازهای جامعه شناختی به اخلاق زیستی، چشم اندازهای دینی به اخلاق زیستی، اخلاق کلینیکی، اخلاق در پژوهش های زیستی، عدالت توزیعی و سلامت عمومی، اخلاق زیستی جهانی.

مدرس: دکتر امیرحسین خداپرست

زمان: دوشنبه ها ساعت 17:00 الی 18:30

آغاز دوره: دوشنبه 6 مرداد ماه 1399

معنویت؛ از سنت تا مدرنیته

این دوره با هدف آشنایی با معنویت و آنالیز تطور آن از دوران سنت تا دوران معاصر برگزار می شود. سرفصل های این دوره شامل موارد زیر است: معنویت سنتی: تعریف معنویت و ضرورت پرداختن به آن، معنویت در یهودیت، معنویت در مسیحیت، معنویت در اسلام. معنویت جدید: نهضت اصلاحات دینی، روشنگری و رمانتیسیم، زندگی اصیل، معنویت جدید (نظریه عقلانیت و معنویت).

مدرس: دکتر وحید سهرابی فر

زمان: یکشنبه ها ساعت 17:00 الی 18:30

آغاز دوره: یکشنبه 5 مرداد ماه 1399

متن خوانی و آموزش کتاب روان درمانی اگزیستانسیال

اروین یالوم در این کتاب با نگاهی درمانگرانه و فلسفی به عمیق ترین دغدغه های هر کدام از ما انسان ها می پردازد؛ موضوعاتی چون مرگ، آزادی، مسئولیت، تنهایی، پوچی، اضطراب و ... . این کتاب پر از مثال ها و موقعیت های عینیِ این کلاس در چند دوره پیوسته ارائه می شود. در دوره نخست پس از معرفی روان درمانی اگزیستانسیال به نسبت زندگی و مرگ و اضطراب ناشی از مرگ آگاهی پرداخته می شود. در دوره دوم، فصل های سوم و چهارم کتاب آموزش داده می شوند که عبارتند از مراحل آشنایی ما با مفهوم مرگ و نسبت مرگ و ناهنجاری روانی. با توجه به اینکه مباحث کلاس به صورت موضوعی ارائه می شود، علاقه مندان می توانند در آغاز هر ترم با کلاس همراه شوند.

مدرس: دکتر محمود مقدسی

زمان: شنبه ها ساعت 17:00 الی 18:30

آغاز دوره: شنبه 4 مرداد ماه 1399

اخلاق مراقبت

این درسگفتار با هدف آشنایی با یکی از رویکردهای اخلاقی معاصر برگزار می شود و سرفصل های مورد بحث در آن عبارتند از رویکردهای اخلاقی معاصر، آزمون کلبرگ، نقدهای کریل گلیگان، مولفه های اخلاق مراقبت و قوت های این رویکرد، نقدها و پاسخ ها.

مدرس: دکتر سید حسن اسلامی اردکانی

زمان: سه شنبه ها ساعت 17 تا 19

آغاز دوره: سه شنبه 7مردادماه 98

علاقه مندان برای شرکت در این دوره ها با شماره 88253719 تماس بگیرند یا به کانال موسسه به نشانی @sorooshemewlana یا سایت به نشانی www.lms.rumi.ir مراجعه نمایند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "سعادت، اخلاق زیستی، روان درمانی اگزیستانسیال، معنویت و... در سروش مولانا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعادت، اخلاق زیستی، روان درمانی اگزیستانسیال، معنویت و... در سروش مولانا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید