یک املت چهار نفره چند؟

به گزارش وبگاه مجوز بازی، با افزایش قیمت تخم مرغ به هر عدد 2000 تومان این سوال در فکر ایجاد می گردد که ساده ترین غذای تهیه شده از تخم مرغ یعنی املت چقدر هزینه دارد؟

یک املت چهار نفره چند؟

به گزارش ایسنا، افزایش قیمت مواد غذایی این روز ها بر کسی پوشیده نیست و گرانی بر اقلامی، چون مرغ، گوشت، میوه، سبزی، لبنیات، نان، برنج و به طور کل مایحتاج اولیه خانواده ها سایه افکنده است؛ به طوری که بعضی از خانواده ها یا مجبور به حذف این اقلام از سبد غذایی خود شده اند یا سرانه مصرف را به حدی کاهش داده اند که با جیبشان سازگاری داشته باشد.

این بار، اما گرانی دامن تخم مرغ را هم گرفت و بازار این محصول پروتئینی پرمصرف را که برای بسیاری از خانواده ها جایگزین گوشت قرمز و سفید شده بود، پرنوسان کرد.

گزارشات میدانی اخیر نشان می دهد که قیمت هر عدد تخم مرغ در بازار به 2000 هزارتومان رسیده است و مصرف نمایندگان بایستی برای خرید یک شانه تخم مرغ 30 عددی حدود 55 تا 60 هزارتومان هزینه نمایند! این یعنی یارانه ماهیانه یک نفر حتی کفاف خرید یک شانه تخم مرغ را نمی دهد.

البته هدف این گزارش چرایی افزایش قیمت تخم مرغ و سایر اقلام در بازار نیست و دلیل آن با یک جستجوی ساده در اینترنت قابل دسترسی است. بلکه با نوشتن این گزارش قصد داریم نشان دهیم این افزایش قیمت ها چه تاثیری در سفره مردم دارد و هزینه تهیه یک غذای ساده با تخم مرغ یعنی املت برای 4نفر چقدر می گردد؟

گفتنی است که قیمت های درج شده در جداول زیر حدودی و براساس مشاهدات میدانی بوده و ممکن است در منطقه ها مختلف این قیمت ها متفاوت باشد.

کالاقیمت
تخم مرغدانه ای 2000 تومان
گوجه فرنگیکیلویی 10 تا 11 هزارتومان
کره 50 گرمی 7000 تومان
نان سنگک هرعدد4000 تا 6000 تومان
نان بربری هر عدد 1500 تا 2000 تومان
نان لواشهر عدد500 تا 600 تومان

با فرض اینکه برای تهیه املت چهارنفره به نفری 2 تخم مرغ (جمعا 8 تخم مرغ)، نیم کیلو گوجه فرنگی، یک عدد کره 50 گرمی، دو عدد نان سنگک احتیاج باشد، قیمت تمام شده این املت با محتویات ذکر شده تقریبا 40هزارتومان می گردد که این عدد می تواند بسته به نوع نان، تعداد تخم مرغ وگوجه کمتر یا بیشتر باشد.

البته اگر مخلفاتی، چون ماست، نوشابه و پیاز هم به آن اضافه گردد قیمت تمام شده املت چهار نفره به همراه مخلفات حدود 74 تا 75هزارتومان خواهد شد.

کالاقیمت
ماست(500گرمی تا 900 گرمی)15 تا 20 هزارتومان
نوشابه یا دوغ (یک و نیم لیتری)حدود14 هزارتومان
پیازکیلویی 6500 تومان
منبع: فرارو

به "یک املت چهار نفره چند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک املت چهار نفره چند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید