خبرنگاران هوای کلانشهر مشهد در آستانه شرایط هشدار است

به گزارش وبگاه مجوز بازی، مشهد- خبرنگاران- مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: با افزایش حجم آلاینده ها کیفیت هوای کلانشهر مشهد روز بیست و سوم فروردین ماه در آستانه رسیدن به شرایط هشدار قرار گرفته است.

خبرنگاران هوای کلانشهر مشهد در آستانه شرایط هشدار است

تورج همتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبگاه مجوز بازی میانگین کنونی شاخص کلی کیفیت هوای مشهد را 96 ای.کیو.آی خاطرنشان کرد و اضافه نمود: این عدد نشانگر هوای سالم است اما با توجه به فرایند صعودی افزایش آلاینده ها شاخص کیفیت هوای مشهد با عبور از عدد 101 وارد شرایط هشدار می گردد.

وی ادامه داد: هم اکنون کیفیت هوا در 6 منطقه خاقانی، شهید کریمی، امامیه، شهیدآوینی، تقی آباد و ماشین ابزار مشهد در شرایط ناسالم برای افراد حساس است و کیفیت هوا در 17 منطقه دیگر این شهر در شرایط سالم قرار گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شایسته است شهفرایندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری نقش مؤثر خود را در بهبود شرایط هوای این شهر ایفا نمایند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا 50 ای.کیو.آی به معنای شرایط پاک و بین 51 تا 100 ای.کیو.آی نشانگر شرایط سالم است.

همچنین قرار دریافت شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و بچه ها و بین اعداد 151 تا 200 ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می گردد.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 201 تا 300 ای.کیو.آی نیز نشانگر شرایط اضطراری و بالاتر از عدد 300 نیز نمایانگر شرایط بحرانی آلودگی هواست.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر 3.5 میلیون نفری مشهد رفت و آمد می نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هوای کلانشهر مشهد در آستانه شرایط هشدار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هوای کلانشهر مشهد در آستانه شرایط هشدار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید