ملاقات اقتصادی با اولیانوف و نمایندگان کشورهای خلیج فارس در وین

به گزارش وبگاه مجوز بازی، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین به ملاقات خود با مقام های آمریکایی اشاره نمود و اضافه نمود که مذاکرات وین رو به جلو حرکت می نماید.

ملاقات اقتصادی با اولیانوف و نمایندگان کشورهای خلیج فارس در وین

اولیانوف امروز در صفحه توئیتر خود با اعلام اینکه با رابرت اقتصادی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران ملاقات نموده است، نوشت: طبق معمول یک گفت وگوی سازنده در خصوص حل و فصل دشوارترین مسائل به جامانده در مذاکرات وین داشتیم.

وی در نتیجه این گام اینگونه توصیف کرد که مذاکرات وین رو به جلو حرکت می نماید.

شبکه خبری العربیه همزمان با ملاقات اولیانوف با اقتصادی مدعی شد که نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با سفرای کشورهای خلیج فارس در سازمان های بین المللی در وین در خصوص مذاکرات وین گفت وگو نموده است.

مذاکرات روز سیزدهم از هشتمین دور گفت وگوهای برطرف تحریم ها دیروز حوالی ساعت 15 بعد از ظهر به وقت محلی وین با ملاقات انریکه مورا و علی باقری شروع شد. سپس نمایندگان سه کشور اروپایی با مذاکره کننده ارشد ایران ملاقات کردند که این جلسه حدود دو ساعت به طول انجامید.

ایران و ایالات متحده به وسیله متن مکتوب غیررسمی، نظرات خود را در موضوعات چهارگانه برطرف تحریم ها، اطمینان از برطرف موثر تحریم ها، تعهدات هسته ای و راستی آزمایی ارائه کردند و هیات ها در حال آنالیز این متون هستند.

علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران می گوید موارد اختلافی در پیش نویس توافق در حال کاهش است و مذاکرات رو به جلو جریان دارد. مذاکره کنندگان ارشد چین و روسیه هم از مواضع مذاکراتی ایران حمایت نموده و تاکید دارند که گفت وگوها برای دستیابی به توافق پیگیری می گردد.

وانگ کوان مذاکره کننده چین در تازه ترین ارزیابی خود از فرایند مذاکرات گفت که جمهوری اسلامی ایران با ارائه ایده های تازه و جامع نقش بسیار سازنده ای را در گفت وگوها ایفا می نماید. وی توضیح داد: چین قاطعانه از مطالبات منطقی ایران در زمینه فعالیت های اتمی، مادامی که خطر اشاعه تسلیحات هسته ای نداشته باشد حمایت می نماید. دیپلمات چین بعلاوه یادآورشد که پکن به حمایت از ایران برای استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی ادامه می دهد.

منبع: فرارو

به "ملاقات اقتصادی با اولیانوف و نمایندگان کشورهای خلیج فارس در وین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات اقتصادی با اولیانوف و نمایندگان کشورهای خلیج فارس در وین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید