رشد 377 درصدی سهام فولاد خوزستان

به گزارش وبگاه مجوز بازی، خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: از مردادماه سال 98 تا مردادماه سال جاری، رشد سهام شرکت فولاد خوزستان نسبت به همه شرکت های فولادی در کشور بیشتر بوده و سهام فولاد خوزستان 377 درصد رشد داشته است.

رشد 377 درصدی سهام فولاد خوزستان

علی محمدی در نشست خبری که 4 شهریورماه به مناسبت هفته دولت در اهواز برگزار گردید، اظهار کرد: همه شرکت ها وظیفه دارند به وظایف خود در مسئولیت های اجتماعی عمل نمایند. اگر همه شرکت ها در خوزستان به مسئولیت های اجتماعی خود عمل نمایند؛ شاید در شرایطی که دولت دچار تنگناهای اقتصادی می گردد، چندان به حضور دولت احتیاجی نباشد.

به گزارش وبگاه مجوز بازی، وی اضافه کرد: یکی از سیاست های شرکت فولاد خوزستان در حوزه مسئولیت های اجتماعی آن است که بهتر و بیشتر به مردم یاری کنیم زیرا این کار زمینه ساز پایداری اقتصادی، اجتماعی و امنیتی است و مثل فراوری، بخشی از مقوله اقتصادی را شامل می گردد.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان توضیح داد: فولاد خوزستان از ابتدای سال جاری حدود 65 درصد از فروش داخلی خود را به صنایع نوردی درون استان اختصاص داده است تا زمینه را برای رونق این صنایع فراهم کند. در خوزستان حدود هفت شرکت نوردی فعال هستند و عمدتا به شرکت گروه ملی فولاد و فولاد اکسین یاری شایان شده است.

محمدی مطرح نمود: فولاد خوزستان تعهد دارد به صنایع داخلی استان خوزستان به ویژه صنایعی که دچار تعطیلی بودند، یاری کند و از این رو به صورت ویژه از سال گذشته تا به امروز مواد اولیه مورد احتیاج گروه ملی فولاد ایران و شرکت فولاد اکسین از سوی شرکت فولاد خوزستان و در راستای این تعهد تامین می گردد.

وی اضافه کرد: مطالبات زیادی از این شرکت ها داریم اما با توجه به اهمیت فراوری و وظیفه ای که در این زمینه داریم، تا به امروز نسبت به همکاری با این شرکت ها اقدام نموده ایم. این کارها و حمایت ها از سوی فولاد خوزستان، باعث شده شرکت هایی که در گذشته در خوزستان زیان ده بودند، اکنون به شرکت های سودده تبدیل شوند.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: اولویت اصلی شرکت فولاد خوزستان حمایت از صنایع درون استان است و این سیاست را ادامه خواهیم داد هر چند سیاست های ستاد تنظیم بازار کشور بر آن است که همه شرکت های فولادی، محصولات شان را در بورس عرضه نمایند اما علی رغم همه این مسائل، حمایت از صنایع داخلی استان را ادامه خواهیم داد.

محمدی در مورد شرایط سهام شرکت فولاد خوزستان در بورس مطرح نمود: از مردادماه سال 98 تا مردادماه سال جاری، رشد سهام شرکت فولاد خوزستان نسبت به همه شرکت های فولادی در کشور بیشتر بوده و سهام فولاد خوزستان 377 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه فولاد خوزستان به موقع ارز را وارد کشور می نماید و با نرخ نیمایی به بانک مرکزی تحویل می دهد، اضافه کرد: فولاد خوزستان در دو سال گذشته به صورت میانگین سالانه یک میلیارد دلار برای کشور ارزآوری داشته است و همه ارزهایی که وارد شده را در سامانه نیما عرضه و به بانک مرکزی تحویل داده است. به محض اینکه یک محصول به فروش می رسد، بلافاصه ارز وارد کشور شده و به بانک مرکزی تحویل داده می گردد.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان ادامه داد: به اعتراف بانک مرکزی، شرکت فولاد خوزستان یکی از شرکت هایی است که به خوبی به ارزآوری کشور یاری می نماید و نقش بسیار موثری در این زمینه دارد.

محمدی با بیان اینکه هزینه های فراوری به شدت افزایش یافته است، گفت: این مساله به طور میانگین، باعث افزایش قیمت محصولات می گردد. محصولات فولاد خوزستان، محصولات میانی هستند و شامل محصولات نهایی نمی شوند. محصولاتی از جمله ورق، میله گرد و تیرآهن، محصولات نهایی هستند که نظارتی از سوی سازمان صمت روی آن ها نیست و همه نظارت ها بر محصولات میانی انجام می گردد.

وی اعلام کرد: همه شرکت های نوردی ملزم به رعایت کف عرضه هستند و باید تا میزانی معین را در بورس عرضه نمایند که البته گاه رعایت نمی گردد.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان اضافه کرد: اگر نظارت های بازرسان سازمان صمت به محصولات نهایی فولادی معطوف گردد، قطعا قیمت ها متعادل خواهد شد.

وی گفت: یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت محصولات نهایی فولاد آن است که شرکت های نوردی ملزم نشده اند که ارز خود را در سامانه نیما عرضه نمایند و از این رو شاهد افزایش قیمت محصولات آن ها در بازار هستیم.

محمدی اعلام کرد: در سال های گذشته حدود 101 پروژه زیست محیطی از سوی شرکت فولاد خوزستان در بحث کاهش آلایندگی اجرا شده است و در این زمینه حدود 188 میلیارد تومان هزینه شده است. همچنین برای چهار سال آینده حدود 27 پروژه عظیم داریم که احتیاجمند اعتباری حدود 440 میلیارد تومان است.

وی اضافه کرد: هر ساله حدود 90 میلیارد تومان نیز عوارض آلایندگی به شهرداری اهواز داده می گردد تا پروژه های زیست محیطی را اجرا کند.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان ادامه داد: گردش اقتصادی شرکت فولاد خوزستان حدود 20 هزار میلیارد تومان است و در راستای نگاه به توسعه استان خوزستان، تمام حساب های این شرکت را به خوزستان آورده ایم زیرا منافع این گردش حساب را باید مردم خوزستان ببرند.

وی با بیان اینکه کارگران و مدیران کوشش مضاعفی داشتند و رکورد فراوری روزانه، ماهانه و فصلی شرکت با همت آن ها زده شده است، گفت: بر اساس برنامه زمان بندی مورد نظر برای فراوری، تا سرانجام مردادماه، 5 درصد از برنامه فراوری جلوتر هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رشد 377 درصدی سهام فولاد خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 377 درصدی سهام فولاد خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید