ناشر استهبانی تاریخ سروستان را روانه بازار کتاب کرد

به گزارش وبگاه مجوز بازی، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، این کتاب که توسط انتشارات سته بان استان فارس منتشر شده است، حاوی مطالب بسیاری پیرامون تاریخ، فرهنگ، چهره های شناخته شده، بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری این شهرستان است.

ناشر استهبانی تاریخ سروستان را روانه بازار کتاب کرد

مولف در بخشی از پیشگفتار این کتاب می نویسد: هر گاه فرهنگ یک جامعه تهی گردد، بنای تاریخی اش نیز فرو می پاشد و تهی گردیدن تاریخ یک جامعه یعنی قطع شدن آن با گذشته و جدایی از گذشته یعنی نداشتن ریشه و عدم توان مقاومت در برابر تندباد حوادث. تقلید کورکورانه برابر است با از چاله درآمدن و به چاه افتادن و فراموشی لهجه و گویش و اصطلاحات محلی.

اکرم مومنی، ویراستار در مقدمه این کتاب می نویسد: دفتر حاضر حاصل زحمات و تحقیقات غلامحسین سبزی سروستانی است که سال ها جهت گردآوری و ثبت و ضبط مثل ها، باورها، عقاید، ترانه ها، چیستان ها و در کل شیوه زندگی مردم قدیم سروستان، رنج و زحمت کشیده، البته زحمتی توأم با عشق و علاقه که از سختی ها کاسته است نگارنده این دفتر علیرغم نداشتن تحصیلات دانشگاهی و حتی دبیرستانی، چنان از عهده این امر بر آمده که شایسته تقدیر و قدردانی است ذکر این نکته ضروری و ضروری است که سعی نموده ام در ویراستاری، کمترین دخالت را در ترکیب جملات و عبارات داشته باشم.

یادآور می گردد، کتاب تاریخ سروستان در 235 صفحه با 1000 شمارگان از سوی نشر سته بان در شهرستان استهبان با طراحی جلد توسط ماندانا آل ابراهیم و به بهای 28 هزار تومان در دسترس همگان قرار گرفته است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "ناشر استهبانی تاریخ سروستان را روانه بازار کتاب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناشر استهبانی تاریخ سروستان را روانه بازار کتاب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید