آخرین آمار از صادرات غیرنفتی کشور در خرداد ماه

به گزارش وبگاه مجوز بازی، خبرنگاران : رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش صادرات غیرنفتی در خردادماه 1400 نسبت به سال های 98 و 99 اطلاع داد.

آخرین آمار از صادرات غیرنفتی کشور در خرداد ماه

به گزارش وبگاه مجوز بازی به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم در پنجاه و یکمین نشست کارگروه توسعه صادرات با تشریح گزارش عملکرد سه ماهه تجارت خارجی کشور، از افزایش صادرات در خردادماه 1400 نسبت به سال های 98 و 99 اطلاع داد و گفت: شریک اول صادراتی ایران طی سه ماهه نخست امسال کشور چین بوده است و کشورهای عراق و امارات در رتبه های دوم و سوم قرار داشته اند.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اهمیت تحول نگرش به ترانزیت در کشور به منظور بهره گیری از تمام ظرفیت های این حوزه مهم که فرصت های توسعه روابط سیاسی، مالی، فرهنگی متنوعی در سطح منطقه ای و بین المللی دارد، اضافه کرد: دیدگاه واحد به موضوع ترانزیت الزام اصلی برای ایجاد کریدور توسعه ای جمهوری اسلامی ایران و نقش آن در معاملات منطقه ای و بین المللی است. بنابراین، ترانزیت و توسعه آن بایستی به یک گفتمان ملی تبدیل گردد.

دبیر شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی کشور ادامه داد: هدف گذاری برای توسعه ترانزیت کالا در تمامی شقوق آن از جهت ایران بایستی به یک دیپلماسی در حوزه کلان حمل و نقل تبدیل شده و سند ملی و نقشه راه میان مدت و بلندمدت آن تهیه گردد و تمامی دستگاه های اجرایی مرتبط، نقش و همکاری جدی در تحقق اهداف کلان این موضوع داشته باشند.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: پایانه های مرزی کشور با توجه به اهداف و سیاست های مشخص شده برای آنها و نقشی که در تسریع خدمات رسانی کیفی به فعالان مالی دارد، بایستی فراتر از وظایف بخشی و حاکمیتی وزارت راه و شهرسازی به اسم مدل توسعه کمی و کیفی خدمات تجارت مرزی معرفی و مورد بهره برداری قرار گرفته و سرویس دهی با سرعت و کیفیت را به اسم معیار توسعه متوازن تجارت در نقاط مرزی توسعه دهد.

منبع: اقتصادنیوز

به "آخرین آمار از صادرات غیرنفتی کشور در خرداد ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار از صادرات غیرنفتی کشور در خرداد ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید