انیمیشن افسون؛ چرا میرابل هیچ قدرتی ندارد؟ (تشریح تمام نظریات)

به گزارش وبگاه مجوز بازی، در انیمیشن افسون، میرابل تنها فرزند خانواده مادریگال است که قدرت خاصی ندارد و هواداران با چندین نظریه، حدسیات خود را درباره علت واقعی این مسئله بیان نموده اند.

انیمیشن افسون؛ چرا میرابل هیچ قدرتی ندارد؟ (تشریح تمام نظریات)

در افسون دیزنی، آلما مادریگال (ماریا سیسیلیا بوترو) پس از قربانی شدن همسرش، پدرو برای نجات او و دهکده از دست مزاحمان، هدیه ای جادویی دریافت می نماید. در نتیجه ، یک شمع و یک خانه جادویی ظاهر می شوند و اعضای خانواده قدرت هایی ویژه به دست می آورند تا از آن ها برای یاری به جامعه دهکده استفاده نمایند. با این حال، میرابل مادریگال (استفانی بیتریز)، یکی از نوه های آلما قدرت خاصی ندارد که همین موضوع باعث تنش در روابط او با دیگران می گردد. البته همین کمبود و فقدان است که در نهایت موجب می گردد تا میرابل به خانواده اش یاری کند.

همان طور که گفتیم بقیه اعضای خانواده قدرت های ویژه ای دارند. به عنوان مثال، خواهر میرابل، لوئیزا (جسیکا دارو) قدرت بدنی فوق العاده و پسر دایی او کامیلو (رنزی فلیز) قدرت تغییر شکل خود به افراد دیگر را دارد. دایی برونو (جان لگویزامو) استعداد خاصی در پیش بینی آینده دارد اما متاسفانه پیش بینی های او اغلب باعث دردسر می شوند. برای مثال، پپا مادریگال (کارولینا گایتان) می تواند آب و هوا را کنترل کند و پیش بینی برونو از بارش باران در روز عروسی او باعث شد تا پپا روزی طوفانی را رقم بزند.

دلایل مختلفی برای این شرایط میرابل وجود دارد. بعضی از هواداران حدس می زنند که میرابل قدرت خود را پس از پاک کردن دستانش در مراسم اصلی از دست داده است. طبق نظریات دیگر، میرابل موهبت خود را به علت ابولا آلما از دست داده یا این که معجزه شمع، اصلا قدرتی به او نداده است. این ها همه نظریه و احتمالات هستند اما به هر حال داستان روال خودش را طی می نماید و میرابل قدرت خاص خودش را دارد.

پاک کردن دستان

مادریگال ها مراسمی برگزار می نمایند که در آن، هر کودک قبل از باز کردن جعبه منحصربه فرد حاوی معجزه، شمع جادویی را لمس می نماید. میرابل برای دریافت قدرت خود به جلو قدم می گذارد و پس از دست زدن به شمع، دست هایش را روی لباسش می کشد. جعبه جادویی او خیلی زود ناپدید می گردد و او دست خالی باقی می ماند. بعضی از هواداران حدس می زنند که میرابل قدرتش را پس از پاک کردن دست هایش از دست داده است.

اگرچه این نکته نسبتا جزئی است اما پاک کردن دستان نقطه تمایز قابل توجه مراسم میرابل و آنتونیو به شمار میرود. پسر دایی میرابل، آنتونیو قدرتش را دریافت می نماید و پس از لمس شمع، دست هایش را پاک نمی نماید. در نتیجه، او قدرت خود و موهبت صحبت با حیوانات را به دست می آورد. هر چیزی که میرابل را از خانواده اش متمایز کند می تواند یک سرنخ باشد. این تفاوت ها ممکن است علت قدرت نداشتن او را معین نمایند و با کنار هم قرار دادن صحنه های مراسم میرابل و آنتونیو، متوجه می شویم که لحظه پاک کردن دستان، یک تفاوت حیاتی در فیلم محسوب می گردد.

اصلا قرار بر این نبود که میرابل قدرتی داشته باشد

میرابل موهبت خاصی ندارد اما یکی دیگر از اعضای برجسته خانواده مادریگال، ابولا آلما نیز از هیچ قدرتی برخوردار نیست. به نظر می رسد که میرابل هم راه ابولا آلما را دنبال کند و خانواده را رهبری نماید و به شهر یاری کند. ابولا آلما حتی در هنگام گرفتاری از پدرو یاری می خواهد و از شوهر مرحومش درخواست می نماید تا میرابل را نزد او بفرستد. میرابل مانند ابولا آلما، خانواده را بر خود مقدم می دارد و در زمان احتیاج به مادریگال ها یاری می نماید. ابولا آلما بدون داشتن هیچ قدرتی، واسطه ای بین این خانواده جادویی و مردم شهر است. به نظر می رسد میرابل میراث او را ادامه دهد و شاید حتی مادریگال ها و دهکده را به دنیای مدرن راهنمایی کند.

قدرت واقعی میرابل در برقراری ارتباط با کازیتا بود

بر طبق نظریه دیگری، میرابل در تمام مدت دارای قدرتی مخفی بوده است. در طول فیلم، میرابل و ابولا آلما شخصیت های اصلی هستند که با کازیتا تعامل دارند. این خانه در طول فیلم مدام با میرابل در ارتباط است. با این حال، به شدت از دستورات آلما پیروی می نماید و حتی وقتی میرابل حین غذا خوردن توجهی به صحبت های آلما نمی نماید به او تلنگر می زند. کازیتا در هنگام فروریختن ساختمان به تمام اعضای خانواده یاری می نماید اما به هر حال به نظر می رسد که رابطه ای ویژه با آلما و میرابل دارد. میرابل به نوعی با قرار دادن دستگیره در بر روی ساختار بازسازی شده خانه در انتها فیلم، معجزه را به آن بازمی گرداند.

ابولا آلما علت فقدان قدرت میرابل بود

هواداران در یک نظریه تلخ حدس می زنند که میرابل در نتیجه مجازات آلما، قدرتی دریافت نکرده است. طبق این نظریات، میرابل به دلایل اشتباه، متولد شده است. همان طور که دیدیم، آلما ازدواج ایزابلا (دایان گوئررو) را فرصتی برای به ارمغان آوردن نسل جدیدی از برکات جادویی برای خانواده می داند. پس شاید والدین میرابل قصد نداشتند فرزند سومی داشته باشند اما ابولا آلما آن ها را تحت فشار قرار داد تا معجزه دیگری را به خانه اضافه کند. در نتیجه، ابولا از تک تک اعضای خانواده غافل شد و فقط بر آن چه که آن ها به عنوان یک کل، می توانستند برای مادریگال ها به ارمغان بیاورند تمرکز کرد. بنابراین میرابل به عنوان مجازات، قدرتی نگرفت.

میرابل خودش همان معجزه اصلی بود

در افسون، خانواده مادریگال ریشه جادوی خود را درک نمی نمایند و تنها چیزی که ابولا آلما می داند این است که جادو پس از مرگ شوهرش به وجود آمده است. بنابراین ابولا آلما نیز علت این شرایط میرابل را نمی داند و فکر می نماید که اعضای خانواده در حال از دست دادن جادو هستند. با این حال، چندین نکته وجود دارد که حاکی از آن است که میرابل خودش تجسم معجزه افسون است. از این گذشته، ابولا آلما از پدرو درخواست می نماید تا میرابل را نزد او برگرداند و میرابل تنها علتی است که کازیتا دوباره به خانه ای شگفت انگیز تبدیل می گردد. اگر دستگیره در بر روی خانه قرار نمی گرفت، کازیتا فقط یک خانه معمولی بود.

یک سرنخ کوچک دیگر هم وجود دارد که شاید نشان دهد که میرابل خودش همان معجزه اصلی است. در طول فیلم، لباس مادریگال ها به قدرت های خاص آن ها اشاره می نماید. به عنوان مثال، ایزابلا، خواهر بزرگ تر میرابل، روی لباسش نقش گل دارد که نشان دهنده قدرت او در خلق گیاهان مختلف است. هم چنین دختر دایی میرابل، دولورس (آداسا) نقش امواج صوتی روی لباس هایش دارد که به توانایی های شنوایی فوق العاده او اشاره می نماید. میرابل نیز پروانه هایی روی لباس خود دارد که مشابه با پروانه های جادویی روی شمع افسون هستند. جالب این جاست که در ابتدای فیلم، ابولا آلما به میرابل می گوید: این شمع معجزه ای را که به خانواده ما داده شده، در خود جای داده است. بنابراین نقش و نگار لباس میرابل تصادفی به نظر نمی رسد. در انتها فیلم، آهنگی به نام دو کرم کوچک پخش می گردد. پروانه های میرابل مانند کرم هایی که به پروانه تبدیل می شوند، معجزه در حال تغییر و چگونگی تکامل مادریگال ها و قدرت هایشان را در انتها فیلم به نمایش می گذارند.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ

به "انیمیشن افسون؛ چرا میرابل هیچ قدرتی ندارد؟ (تشریح تمام نظریات)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انیمیشن افسون؛ چرا میرابل هیچ قدرتی ندارد؟ (تشریح تمام نظریات)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید