حرص و جوشِ مهران رجبی در پشت صحنه پدر پسری

به گزارش وبگاه مجوز بازی، دایی سریال رمضانی تلویزیون به حرص و جوش هایی اشاره می کند که در پشت صحنه بار ها نسبت به دیالوگ های اغراق شده از خودش بروز داده است؛ او معتقد است که این دست کار ها نیاز به تأمل بیشتری دارد و البته کسی که پدرپسری را می بیند کانال عوض نمی کند.

حرص و جوشِ مهران رجبی در پشت صحنه پدر پسری

به گزارش گروه فرهنگی وبگاه مجوز بازی، این روزها ماراتن سریال های رمضانی تلویزیون برقرار است؛ ساعت به 19 می رسد شبکه 5 سیما سریال پدر پسری محمدرضا حاجی غلامی را روی آنتن می برد، شاید یکی از نقاط عطف این سریال در تنظیم مناسب کنداکتورش باشد که در سنوات قبل، به دلیل پخش ساعت 23، باعث می شد سریال کمتر دیده شود و حالا این زمان، دومین نوبت پخش سریال پدر پسری است. سریالی که داستا ن ها و روایت های اپیزودیکش تا به امروز نتوانسته مخاطب را به خودش جذب کند. در صورتی که سریال های اپیزودی جزو پربیننده های تلویزیون محسوب می شوند، همان طور که سریال سرگذشت این نوید را به تلویزیون داد که به سمت کار اپیزودی برود پیروز می شود. اما به تعبیر منتقدین و کارشناسان، حساب شده و با تأمل؛ همان اعتقادی که مهران رجبی بازیگر سریال پدر پسری دارد.

سریالی که از کتاب آخرین نشان مردی به قلم مهرداد صدقی اقتباس کرده و با زبان طنز به سراغ روایت های خانوادگی رفته است. سریالی که تصویربرداری اش ادامه دارد و با رعایت پروتکل های بهداشتی قسمت های 24 به بعد را برای پخش در روزهای پایانی رمضان و حتی بعد از ماه مبارک، آماده می کنند. داستان درباره آدمی است که بازنشسته شده (عزت الله مهرآوران) و برای اوقات فراغت خود دنبال مشغولیت است. تلویزیون روی اپیزودسازی سرمایه گذاری مجدد کرده اما هنوز این توفیق نصیبِ سریالی همچون پدرپسری نشده است و نتوانسته مخاطب را با روایت های درگیر کند. هم از حیث رمضانی بودن سریال مناسبی برای این ایام نیست و هم از حیث طنز و حرف های گفتنی خانوادگی و اجتماعی نتوانسته طعنه به سریال های خوش فرم فانتزی همچون همسران بزند.

یکی از نکاتی که کارگردان سریال پیش از شروع مطرح کرد طنزی که موقعیت ساز، سرگرم کننده و نشاط آور است اما هیچ کدام از این المان ها هنوز در جریان پخش به چشم نمی خورد. البته که خانوادگی بودن و ارتباط پدر و پسر و همسر و بقیه موارد را به نمایش درمی آورد و سعی در نمایشی خانوادگی دارد اما هنوز به توفیقی در این راستا نرسیده است.

برخی از سریال ها بعد از چند قسمت توانسته اند با مخاطب ارتباطشان را عمیق تر کنند حتی کارگردان سریال هم تأکید کرده است که باید چند قسمت بگذرد تا مخاطب با سریال پدر پسری ارتباط برقرار کند و شاید این فرایند آرام آرام ایجاد شود. او اعتقاد دارد که باید با صبر بیشتری کارهای طنز را نگاه کنند؛ طنز، هم در سینما و هم در تلویزیون پرطرفدار است. تا اینجای کار، طنز نتوانسته مخاطب را گرفتارِ دیگر حرف های نویسنده و کارگردان سریال کند. شاید آماده نشدن سریال ها به دلیل کرونا، این بار به تولید عجله ای سریال پدر پسری و نداشتنِ مجموعه ای پیروز در آنتن شبکه 5 سیما، ختم شده است. از طرفی به پیکره خود این مجموعه تلویزیونی هم لطمه زده و نتوانسته اند آن طور که باید و شاید مفهوم و نظر و منطق سریالی شان را به رخ بکشند.

ادامه فیلمبرداری در شهرک گلستان/ وقت بیننده را زیاد نمی گیریم

به این بهانه و نقدهای موجود نسبت به سریال با مهران رجبی بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون و دایی سریال پدر پسری گفت وگویی داشتیم که مشروح آن در ادامه می خوانید:

مهران رجبی که کاراکتر دایی مجرد را در سریال رمضانی شبکه 5 سیما بازی می کند گفت: کار پدر پسری فانتزی است و وقت بیننده را زیاد نمی گیرد، چه خوب و چه بد قبل افطار که همه می خواهند لحظات معنوی افطار را درک کنند و دور این سفره بنشینند، سریال تمام می شود. البته ساعت 23 هم برای بینندگانی که نتوانسته اند در آن ساعت، سریال ما را به نظاره بنشینند قابل رؤیت است. این روزها در شهرک گلستان پایانی اتوبان همت قسمت های 26 به بعد را فیلمبرداری می کنیم. پروتکل های بهداشتی به خوبی اجرا می شود و حتی در گریم برای همه بازیگران لوازم گریم مجزا وجود دارد تا اتفاقی نیفتد. هر سه قسمت این سریال 40 قسمتی یک اپیزود و داستان مجزایی دارد.

چرا سریال های تلویزیون رمضانی نیستند؟

وی در پاسخ به این سؤال که منتقدین اعتقاد دارند که سریال های امسال رمضانی نیست، شرح داد: به نظرمن 50 درصد سریال ها رمضانی نبودند و تنها چند اثر در تلویزیون ساخته شدند که مخاطب چه از سفره و روزه داری شخصیت های داستان سریال با این ماه مبارک همذات پنداری مستقیم داشتند. شاید یکی از آن ها سریال زیرزمین باشد که خودم در آن نقش آفرینی کردم. اگر متن های خوبی بنویسند که متناسب با ماه مبارک رمضان باشد و جایی هم سفره های معنوی سحر و افطار را نشان دهد خوب از آب درمی آید. واقعاً اگر هم نباشد خیلی نقص نباید ببینیم؛ موضوع جذابیت و کیفیت داشتن سریال ها است. وقتی سریال خوب و جذاب باشد در رمضان پخش شود مخاطب خودش را دارد اما مشکل آنجاست که سریال ها گاهی این جذابیت ها را ندارند. من اعتقاد دارم ما در ماه رمضان بیشتر به سریال های طنز و شاد نیاز داریم که مردم ترغیبشان به رسیدن ماه رمضان چند برابر شود.

بازی متفاوت پژمان جمشیدی

رجبی با اشاره به اینکه سریال زیرخاکی را می بینم، تأکید کرد: این شب ها سریال زیرخاکی را می بینم و بازی پژمان جمشیدی را با تمام کارهایش متفاوت می بینم. فرم گریم و لباس ها دهه 50 را به خوبی تداعی می کند و خوب هم از آب درآمده است.

کسی پدر پسری را ببیند کانال تلویزیون را عوض نمی کند

این بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون درباره انتقادها به سریال پدر پسری، گفت: سریال همین طور نوشته و فیلمبرداری می شود و جلو می رود. قسمت 28 به تازگی نوشته می شود. (خنده) می دانم به نویسنده گفته اند مهران رجبی اش را بیشتر کن! خبر از بازتاب ها ندارم اما انتظار هم ندارم بهترین فیلم امسال باشد. وقتی با عجله تولید می شود به پیکره کارها لطمه وارد می شود. من اعتقاد دارم داستان کمی ضعیف است، زیرا زمان برای بازنویسی و فکر کردن و تأمل کم بوده است؛ دوست داشتم بهتر از این می شد اما کسی هم ببیند کانال تلویزیون را عوض نمی کند و همان جا نگه می دارد چون دغدغه مند است اما زمان کم و تولید عجله ای از آن کیفیت مطلوب کاسته است.

دیالوگ های اغراق شده و حرص و جوش های پشت صحنه

وی در خصوص دیالوگ های اغراق شده و حرص و جوش های پشت صحنه، گفت: برخی بازی ها اغراق شده است و بازی ها کنار هم نمی نشیند. هرکدام از بازیگران به گونه ای کار و هنرشان را ارائه می دهند و این خلاف رأی خردمندان در مجموعه است. مجموعه زمانی جمع می شود همه چیز کنار هم باشند و این انتقاد خودم در پشت صحنه و سر صحنه است و کمی حرص می خورم که برای اینکه بیشتر دیده شویم اغراق شده دیالوگ نگوییم. اینکه نقایص کارمان را ندانیم خیلی بد است.

وقتی تندتند نوشته می شود نباید انتظار کار خوبی داشته باشیم

رجبی با اشاره به مصداق شاخص همسران در بین کارهای اپیزودیک فانتزی، افزود: این دست کارها نیازمند تأمل بیشتری است و حتماً در آن صورت بهتر می شود. سریال همسران فرم فانتزی بود و آنجا فردوس کاویانی و مهرانه مهین ترابی و بازیگران صاحب نام دیگر مجموعه ای ماندگار را به یادگار گذاشتند. انگار زمان بیشتری برای نگارشش بود و عوامل هم خوب کنار هم نشسته بودند. طبیعتاً باید بپذیریم اگر تند تند نوشته شود و دقیقه 90 تصویب شود نباید انتظار کار خوبی داشته باشیم و پایان آن کار معمولی خواهد بود که گاهی اوقات هم به مدد هنر بازیگران و بداهه گویی هایی که اتفاق افتاده توفیقی پیدا کرده اند؛ اما متن ها پُر از نقص و اشکال است.

سریال زیرزمین را دوست داشتم

او سریال زیرزمین را یکی از کارهای مورد علاقه رمضانی اش دانست و گفت: سریال زیرزمین را بیشتر دوست داشتم و تصورم بر این است بازیگران خوبی کنار هم جمع بودند و داستان دلی و فضای مناسبتی داشت. با هوشمندی کارگردان و نویسنده کمی فلش بک به گذشته و آن خانه های قدیمی و سنتی که کنار هم می نشستند.

شروع سریال 87 متر کیانوش عیاری

وی با اشاره به شروع سریال 87 متر تأکید کرد: سریال 87 متر کیانوش عیاری در دوران کرونایی تعطیل شد و یکی دو روز است جلوی دوربین رفته و ان شاءالله تا سه ماه دیگر تمام می شود. سریال نمایش خانگی موچین هم به پایان رسیده و آماده توزیع است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حرص و جوشِ مهران رجبی در پشت صحنه پدر پسری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرص و جوشِ مهران رجبی در پشت صحنه پدر پسری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید