رعایت شیوه نامه های بهداشتی حتی بعد از واکسیناسیون الزامی است

به گزارش وبگاه مجوز بازی، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: شیوه نامه های بهداشتی، برداشته نمی شوند، اما تسهیل می شوند.

رعایت شیوه نامه های بهداشتی حتی بعد از واکسیناسیون الزامی است

به گزارش خبرنگارمحمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اظهار کرد: برای ایجاد ایمنی جمعی باید 80 درصد مردم واکسینه شوند بنابراین واکسیناسیون عمومی یکی از عوامل موثر برای جلوگیری از موج نو کرونا است.

او اضافه نمود: کمبود واکسن در بعضی از روز ها عمدتاً به علت واردات واکسن است در واقع در بعضی شرایط برای واردات واکسن با مسائلی از قبیل مسائل ترابری روبرو می شویم که چندان مشکل جدی نیست.

گویا اضافه نمود: در سراسر جهان و حتی در کشور هایی که واکسیناسیون عمومی به طور نسبی در آن ها صورت گرفته است شیوه نامه های بهداشتی به طور کامل برداشتن نشده است.

او گفت: واکسیناسیون عمومی به این معنا نخواهد بود که رعایت شیوه نامه های بهداشتی باید کنار گذاشته گردد، زیرا حتی بعد از واکسیناسیون هم فراگیری ویروس وجود خواهد داشت.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در نهایت گفت: جهش های مکرر ویروس کرونا که در پیک های مختلف با قدرت سرایت بیشتری افراد را آلوده میکند سبب می گردد تا همچنان رعایت شیوه نامه های بهداشتی حائز اهمیت باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رعایت شیوه نامه های بهداشتی حتی بعد از واکسیناسیون الزامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رعایت شیوه نامه های بهداشتی حتی بعد از واکسیناسیون الزامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید