رمزگشایی از افسانه های قهوه؛ از کاهش وزن تا افزایش عمر

به گزارش وبگاه مجوز بازی، کافئین محرکی است که سوخت وساز بدن را افزایش می دهد. اما قهوه و کافئین به تنهایی نمی تواند به کاهش وزن یاری کند، زیرا عوامل دیگری مانند رژیم غذایی سالم و ورزش باید در این زمینه مورد توجه قرار بگیرند.

رمزگشایی از افسانه های قهوه؛ از کاهش وزن تا افزایش عمر

قهوه. نخستین نوشیدنی ای است که بعضی به محض بیدار شدن از خواب می نوشند؛ نوشیدنی ای که می توانید برای درمان سرگیجه بعدازظهر به آن اعتماد کنید و راه حلی برای افرادی که می خواهند شب زنده داری نمایند.

به گزارش وبگاه مجوز بازی، اما آیا قهوه واقعاً باعث کاهش وزن در درازمدت می گردد؟ آیا درست است که قهوه نوشیدن طول عمر را کوتاه می نماید؟ آیا قهوه ناسالم است؟ اگر دانه های قهوه بیشتر بو داده گردد، کافئین بیشتری وارد بدن ما می نماید؟

در این گزارش بعضی افسانه هایی که درباره قهوه وجود دارد را رمزگشایی می کنیم:

قهوه به کاهش وزن یاری می نماید؟

کاترین زراتسکی، متخصص تغذیه در کلینیک مایو، می گوید کافئین محرکی است که سوخت وساز بدن را افزایش می دهد. اما به گفته او کافئین به تنهایی نمی تواند به کاهش وزن یاری کند، زیرا عوامل دیگری مانند رژیم غذایی سالم و ورزش باید در این زمینه مورد توجه قرار بگیرند.

کافئین می تواند نرخ سوخت وساز پایه را افزایش دهد، اما سوخت وساز پایه درصد بسیار اندکی از کالری سوزی در بدن ما را تشکیل می دهد. این میزان آنقدر نیست که بتواند باعث کاهش وزن افراد گردد.

زراتسکی می افزاید درحالیکه تحقیقات درباره ارتباط بین کافئین و وزن به طور قطعی تعیین نیست، تعداد اندکی نظریه وجود دارند که شرح می دهند کافئین چطور می تواند به کاهش وزن یاری کند. یکی از این نظریه ها می گوید کافئین اشتها را سرکوب می نماید و احساس گرسنگی را کاهش می دهد.

اشلی شاو، مشاور تغذیه در ناتوس ولنس، می گوید سرکوب اشتهای ناشی از کافئین بستگی دارد به اینکه فرد چه تعداد قهوه در بین غذا های اصلی اش مصرف کند.

نوشیدن یک فنجان قهوه قبل از غذای اصلی، بیشتر از نوشیدن یک لیوان آب در فرد احساس پُری ایجاد می نماید. ممکن است با نوشیدن قهوه قبل از غذای اصلی، میزان کمی غذا مصرف کنید و این روی وزن شما اثر می گذارد.

شاو می افزاید پاسخ هر بدنِ هر فردی به قهوه فرق دارد. قهوه برای بعضی از افراد به اسم محرک و سرکوب نماینده اشتها عمل می نماید، اما خیلی به افراد بستگی دارد، زیرا روی بعضی از مردم ممکن است چنین تأثیری نداشته باشد.

بالاخره قهوه سالم است یا ناسالم؟

ادوارد جیووانوچی، استاد تغذیه و همه گیرشناسی در مدرسه بهداشت عمومی هاروارد، می گوید که قهوه با کاهش خطر بعضی سرطان ها و دیابت نوع دوم مرتبط است.

قهوه ترکیبات منحصربه فردی دارد که برای سلامتی مفید هستند. این ترکیبات شامل آنتی اکسیدان ها و ضدالتهاب ها است.، اما جیووانوچی می گوید که فواید بالقوه قهوه همواره هم وجود ندارد.

قهوه در زنان باردار با احتمال خطر خاتمه زوهنگام بارداری مرتبط است. جیووانوچی بعلاوه می گوید مصرف زیاد قهوه در بعضی از افراد می تواند باعث افزایش فشار خون و اختلال در خواب گردد.

با این حال، قهوه خور ها ممکن است خطر بیماری های قلبی-عروقی را در خود کاهش دهند. بنابراین، تا زمانیکه نوشیدن قهوه در شما مسائل حاد ایجاد نکرده است، نگران نماینده نیست.

اگر دانه های قهوه بیشتر بو داده گردد، کافئین بیشتری فراوری می نماید؟

برطبق انجمن ملی قهوه در آمریکا، بو دادنِ قهوه به تنهایی تغییری در میزان کافئین دانه های قهوه ایجاد نمی نماید. نماینده این انجمن می گوید: بسیاری مدعی هستند که طعم قوی و تند دانه های تیره تر قهوه نشان دهنده کافئین بالاتر در آن است، اما حقیقت این است که دانه های روشن تر ممکن است حتی میزان بیشتری کافئین داشته باشند.

کافئین باعث کوتاه شدن قد می گردد؟

زراتسکی می گویند قهوه یا کافئین به تنهایی نمی تواند بروی رشد اثر داشته باشد. اما اگر بچه ها مصرفِ نوشیدنی هایی مانند قهوه و آب گازدار را جایگزینِ نوشیدنی های مقوی و مغذی نمایند، آن وقت والدین باید نگران باشند که به علت نرسیدن مواد مغذی به بدنِ فرزند شان، فرزندشان ممکن است نتواند به آن میزان قدی که به صورت بالقوه می تواند به آن برسد، دست پیدا کند.

زراتسکی می گوید: ما نمی خواهیم که نوشیدنی های کافئین دار جایگزینِ نوشیدنی ها و غذا های مغذی ای شوند که می توانند رشد صحیح بچه ها را به همراه داشته باشند. به همین علت است که توصیه می گردد بچه ها و نوجوانان قهوه مصرف ننمایند.

قهوه طول عمر افراد را کوتاه می نماید؟

محققان در تحقیقی که در سال 2018 در نشریه جاما منتشر شد، داده های نیم میلیون بریتانیایی را طی 10 سال تحلیل کردند و دریافتند که نوشیدن قهوه، از هر دو نوع کافئین دار و فاقد کافئین، به خصوص در افرادی که 8 فنجان یا بیشتر در روز قهوه می نوشیدند، با خطر مرگ نسبت معکوس داشت.

تحقیق دیگری که در سال 2019 به وسیله پابمِد انجام شد، بعد از تحلیل 21 مطالعه با مشارکت 10 میلیون مشارکت نماینده، دریافت که نوشیدن یک فنجان قهوه در روز، از هر دو نوع کافئین دار و بدونِ کافئین، با کاهش 3 درصدی خطر مرگ؛ و نوشیدن 3 فنجان قهوه با کاهش 13 درصدی خطر مرگ مرتبط بود.

زراتسکی می گوید: قهوه اگر به میزان متعادل مصرف گردد می تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشد. درحقیقت، برای بسیاری از مردم، قهوه منبعِ غنیِ آنتی اکسیدان هاست؛ بنابراین اگر می خواهید سالم پیر شوید، باید نوشیدنی ها و مواد خوراکی حاوی آنتی اکسیدان ها را مصرف کنید.

قهوه باعث دهیدراته شدنِ بدن می گردد؟

قهوه مایعاتی دارد که افرادی که بدن شان آب از دست داده است، می توانند روی آن حساب نمایند. خوردن قهوه در حد متعادل خوب است. اما شاو می گوید که میزان زیاد این نوشیدنی می تواند تکرر ادرار ایجاد کند. تکرر ادرار باعث می گردد که بدن شما مایعات بیشتری از دست بدهد، بنابراین یک تا دو فنجان قهوه در روز کافی است.

منبع: USA Today

ترجمه: سایت وبگاه مجوز بازی

منبع: فرادید

به "رمزگشایی از افسانه های قهوه؛ از کاهش وزن تا افزایش عمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمزگشایی از افسانه های قهوه؛ از کاهش وزن تا افزایش عمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید