مشمولان سهام عدالت افزایش می یابند؟

به گزارش وبگاه مجوز بازی، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت درباره افزایش مشمولان سهام عدالت گفت: این موضوع در مجلس و دولت به طور جدی مطرح است، اما تا به امروز تصمیم قابل ارائه ای در این زمینه گرفته نشده است.

مشمولان سهام عدالت افزایش می یابند؟

به گزارش وبگاه مجوز بازی به نقل از مهر، حسین فهیمی سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت اظهار داشت: اگر تصمیمی در این باره گرفته شود، آمادگی اجرای آن را داریم و اطلاع رسانی می کنیم. از 10 خرداد میزبان صاحبان سهام عدالت انتخاب کننده روش مستقیم و تازه واردهای بورس بوده ایم که تعداد آن ها از همه فعالان بورس در 50 سال گذشته کشورمان بیشتر است. آنچه در فرایند طرح سهام عدالت اتفاق افتاده این است که ابزار سرمایه ای در اختیار مردم قرار گرفته و دارایی به آن ها داده شده است.

وی به صاحبان سهام عدالت توصیه کرد این ابزار سرمایه ای را مانند ملک یا مغازه خوب نگه دارند.

سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت ادامه داد: سهامی که به ارزش یک میلیون تومان در سال 1385 واگذار شده بود اکنون بیش از 15 برابر ارزش یافته است. سهام عدالت از آن سهام هایی است که هنوز ارزش ذاتی خود را از نظر قیمت گذاری پیدا نکرده و هنوز جا دارد که قیمت آن بالا برود.

فهیمی با اشاره به این که نوسان قیمت در همه بازارها از جمله در بازار بورس وجود دارد، اضافه کرد: اگر سهامداران سهام عدالت پیش بینی هایی مبنی بر افزایش یا کاهش قیمت سهام 36 شرکت مشمول این سهام دارند، می توانند سهام خود را در این شرکت ها جابه جا کنند یعنی سهام برخی ها را بفروشند و سهام برخی شرکت های دیگر مشمول سهم عدالت را بخرند.

به گفته این مقام مسئول، شرکت های مشمول سهام عدالت بزرگ، ارزشمند و بنیادی اند که سودآوری مطمئن و قابل اتکایی داشته اند. هدفگذاری این سهام به گونه ای بود که تا تعداد 5 نفر از عضو یک خانواده سهام عدالت داده می شود بنابراین به اعضای خانواده مازاد بر 5 نفر تعلق نمی گرفت و از این طریق عده ای حذف شدند.

وی گفت: واگذاری سهام عدالت اجباری نبود و مبتنی بر درخواست و نام نویسی بود بنابراین برخی ها نام نویسی نکردند یا مراحل نهایی را انجام ندادند و با توجه به این موارد بیش از 30 میلیون نفر از هموطنانمان مشمول سهام عدالت نشدند.

منبع: همشهری آنلاین

به "مشمولان سهام عدالت افزایش می یابند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشمولان سهام عدالت افزایش می یابند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید