100 درصد کارشناسان ریزشی نبودن بورس را درست پیش بینی کردند

به گزارش وبگاه مجوز بازی، نتیجه نظرسنجی هفته گذشته خبرنگاران از 10 کارشناس بازار سرمایه در مقایسه با تغییرات هفتگی شاخص کل بورس مقایسه و آنالیز شد.

100 درصد کارشناسان ریزشی نبودن بورس را درست پیش بینی کردند

به گزارش خبرنگار بورس گروه مالی وبگاه مجوز بازی، روز آدینه هفته گذشته، نظرسنجی وبگاه مجوز بازی از 10 کارشناس بازار سرمایه با موضوع پیش بینی بازدهی شاخص کل بورس و فرایند بازار سرمایه در هفته ای که گذشت انجام شد. سوال زیر به طور مشترک از کارشناسان پرسیده شد.

فرایند بازار سرمایه و بازدهی هفتگی شاخص کل در هفته آینده را چگونه ارزیابی می کنید؟

1. مثبت. افزایشی

2. بدون تغییر چشمگیر

3. منفی. کاهشی

طبق نتیجه نظرسنجی، 50 درصد کارشناسان اعتقاد به مثبت شدن شاخص کل داشتند (گزینه اول) و 50 درصد دیگر معتقد بودند که شاخص کل در این هفته تغییر چشمگیری نخواهد داشت. نتیجه این نظرسنجی در تصویر زیر و مشروح نظرات کارشناسان به وسیله لینک زیر قابل دسترسی است.

هفته مجذوب کننده بورس؛ شاخص کل ریزش نمی کند!

در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، چهارشنبه 7 مهر ماه شاخص کل بورس بر روی تراز یک میلیون و 437 هزار واحد کار خود را به پایان رساند.

با گذشت یک هفته شامل 4 روز معاملاتی از تاریخ 10 تا 14 مهر، در پایان معاملات چهارشنبه 14 مهر ماه، شاخص کل بورس با رسیدن به پله یک میلیون و 488 هزار واحدی این هفته را به پایان رساند.

مقایسه شاخص کل بورس در پایان معاملات این هفته با پایان هفته گذشته افزایش 3.5 درصدی را نشان می دهد.

بنابراین پیش بینی کارشناسان با بازدهی واقعی شاخص کل بورس در این هفته منطبق بوده و نیمی از کارشناسان مشارکت کننده در نظرسنجی فرایند شاخص کل در این هفته را به دقت، درست پیش بینی کردند. بعلاوه متفق القول بودن 100 درصدی کارشناسان مبنی بر ریزشی نبودن بورس در هفته ای که گذشت، خود نکته ای در خور توجه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "100 درصد کارشناسان ریزشی نبودن بورس را درست پیش بینی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 درصد کارشناسان ریزشی نبودن بورس را درست پیش بینی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید