طراحی و ساخت دستگاه یو-وی گان پرتابل ضدعفونی کننده اجسام در اصفهان

به گزارش وبگاه مجوز بازی، خبرنگاران/اصفهان محققان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان، دستگاه یو-وی گان پورتابل با قابلیت حمل آسان را طراحی و ساختند که با بهره گیری از آن می توان تمام سطوح و اجسام را از ویروس ها، باکتری ها و میکروارگانیزم های مضر پاکسازی کرد.

طراحی و ساخت دستگاه یو-وی گان پرتابل ضدعفونی کننده اجسام در اصفهان

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به ویژگی های ممتاز این دستگاه ضدعفونی کننده سبک و قابل حمل گفت: این دستگاه که مشخصات ظاهری آن مشابه با سشوارهای خانگی و حتی قابل طراحی با ابعاد بسیار کمتر است، با توان 6 وات و امکان تغییر آن ساخته شده و از قابلیت تنظیم به توان های پایین تر نیز برخوردار است.

مهدی کاروان اضافه کرد: دستگاه یو-وی گان پورتابل ساخته شده توسط محققان دانشگاه صنعتی اصفهان پس از مجاورت با سطح اجسام و بدون دخالت دست، به صورت هوشمند فعال می شود و با پرتودهی به اشیاء مقابل خود، اقدام به از بین بردن باکتری ها، ویروس ها و میکروارگانیزم های مضر می کند.

وی اضافه کرد: باطری قابل شارژ با عمر نسبتاً طولانی و امکان استفاده متعدد، وزن بسیار کم و سیستم هشدار دهنده صوتی و نوری به هنگام فعال شدن پرتوهای فرابنفش از دیگر ویژگی های دستگاه یو-وی گان پورتابل ضدعفونی کننده اجسام است.

به گزارش وبگاه مجوز بازی و به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، عضو هیئت علمی این دانشگاه با بیان اینکه این دستگاه به راحتی توسط شارژرهای معمولی تلفن های همراه 5 ولت و یا پورت USB تلویزیون و یا لپ تاپ قابل شارژ است، شرح داد: برخورداری از نمایشگر ظرفیت باقیمانده باطری، لنز تفرق نور یو-وی و بشقابک مقعر متمرکز کننده (منعطف با کاربرد) به منظور تغییرات در چگالی انرژی/توان تشعشع یافته به سطح، دیگر مشخصات ممتاز این دستگاه پرتابل است.

کاروان با اشاره به همکاری دانشجویان و دانش آموختگانی از دانشگاه صنعتی اصفهان در انجام این پروژه، اضافه کرد: این طرح در حال ثبت در اداره ثبت اختراعات و مالکیت معنوی است و با توجه به انجام آزمایش های پایانی به منظور تثبیت توان غیرفعال سازی ویروس ها و باکتری ها و همچنین ایمنی پرتودهی آن، در آینده نزدیک به طور انبوه تولید و عرضه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طراحی و ساخت دستگاه یو-وی گان پرتابل ضدعفونی کننده اجسام در اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی و ساخت دستگاه یو-وی گان پرتابل ضدعفونی کننده اجسام در اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید